BİR TRAVESTİNİN HAYATA ADAPTASYONU

Bilindiği üzere insanlar hayata geldiklerinde kısır bir döngünün içine girerler. cinsiyetleri anne karnında belirlenen fakat kimisinin kişisel tercihi kimisinin hormonlarında oluşan değişikliklerden dolayı hayatlarına farklı tercihlerle devam ederler.

Yaşam onları dışarı savurdukça onlar ayakta kalmanın mücadelesini verirler.kimisi bunu yıllarca arkadaşlarından hatta ailelerinden saklayarak kendi dünyalarını oluşturup hayata tutunmaya çalışırlar. travesti olmak zorluklar altında çalışmak , kişisel duygularını açıklayamamaktır bir nevi aslında. hayata adapte olabilmek için ellerinden geleni yaparlar. ve en sonunda kötü son. seks işçiliği. her travesti seks işçisi değildir. bu tamamen insanların ön yargılarından kaynaklanan olumsuz düşüncelerdir.

Onları kendi dünyalarında yalnız bırakmak vicdani bir suçtur. çünkü kendi istekleri dahilinden olan şeyler değildir. kim ister seks işçisi olmak. hayata başladıkları ilk gün 1-0 geriden gelirler. ilk okul, orta okul, lise ve en son üniversitede derken hayata küsüp normal yaşantılarına devam etmek yerine istanbul, ankara, izmir ve büyükşehirlerde yol kenarların ve internet siteleri üzerinden para kazanmaya başlamaktadırlar.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir