İstanbul Travestileri Yakınlaşma ve Sıcaklık Rehberi

Biroldukça İstanbul travestisinin yaşamı boyunca aslabirşey yapmadan evinde oturup tabir-i caizse beyaz atlı prensini beklediği sanılsa da gerçek aslında çok farklıdır. Travestiler sürmekte olan yaşantılarında seksi ve yatak muhabbetlerini sanıldığı kadar önemsemez 2.Nci hatta 3.üncü planda görürler.

Ama düşünce biçimı bu yönde gelişmediğinden dolayı İstanbul sokaklarında görmüş oldukleri her travestiyi seksi bir obje benzer biçimde görmekte olan muhterem halkımız, bu halet-i ruhiye içerisine sokmuş olduğu travestileri açıkça tarifi manasız bir ruh yorgunluğuna sürüklemektedir. Oysa konu bu kadar komplike değil, emin olun değil. Her insan ve yaşamayı hakeden beşer şeklinde bir travesti de ilgiden sıkılmanın vermiş olduğu hazzın hazzına bakmak ister bir tek.

Kişiler arası hoşgörü seviyesinin çok deep yapması durumuna hiç değinmiyoruz bile. Yalnızca eşcinsel yada travesti olmak bile bu saygısızlığın doğurmuş olduğu mağduriyet tarafında yer almaya yetiyor olsa da heteroseksüel bireyler içinde da bu sinir ve stres harbini günümüzde görmek ve eleştirel taraf olmak oldukça mümkün görünüyor.

Avrupa’nın ve gelişimini toplumumuza göre daha üst seviyelere taşımış bazı kültürlerin içinde bu biçim çekişmelere yer verilmediğini ve bu sistemin layıkıyla oturtulmuş olmasının da gelişmenin önemli temel taşları içinde yer almış olduğunı görmemek için ise adeta kör olmak gerekir.

Dış dünyaya içinde barındırdığı homeseksüellik duygusunu saçma bir halde ve ne olursa olsun baskı altında tam tersi bir mümkünlık benzer biçimde göstermek isteyen bazı travesti arama meraklıları dahi travesti bulma mevzusunda yaşamış oldukları başarısızlıktan mıdır nedir, aynı tersi konum içinde yer alıyorlar ve hem şaşırtıyorlar e haliyle de yanıltıyorlar.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir