İstanbul Travestilerinin Bir Günü

İstanbul travestileri hayatlarını gündüz yatıp gece çalışarak kazanırlar. her ilçede hemen hemen seks için çalışan travestiler vardır. laleli başta olmak üzere istanbul’un bazı semtleri onlar için çalışmaya müsaittir. havaların mevsim normalleri üzerinde gitmesi onların daha çok para kazanmalarını sağlamıştır.

Günden güne artan istanbul nüfusu 15 milyon kayıtlı insana yaklaşmıştır. her kesimden her dinden ve her ırktan insanlar bu büyükşehirde yaşamını zor şartlar altında sürdürmek istemektedir. bunlar içerisinde yabancı uyruklu travestiler de yer almaktadır. orantısız büyüyen nüfus artışı istanbul için beraberinde bir çok sorunu da getirmektedir. cinayetler, kavgalar, hırsızlıklar gibi.

İstanbul da yaşayan eşcinseller bir günde ortalama 2 yada 3 kez şiddet ve zorbalığa maruz kalmaktadır. onlarda bu zorluklarla başa çıkabilmek için çantalarında veya evleride bir çok silah, şok cihazı, bıçak vb aletler taşımaktadırlar.
Balat, Fatih ve Aksaray başta olmak üzere istanbulun ufak semtleri travestilerin vazgeçilmez yerleri olmaya devam etmektedir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir