İstanbulun Gözde Travestileri Güzellik Kürü

İstanbul’da bazı cilt uzmanlarına kalsa yataktan kalktığımız andan gece uyuyana kadar çeşitli kremleri ve cilt bakım ürünlerini cildimize sürerek gün boyu kendimizi okşamamız gerek. Travesti modeller gece kremi, gündüz kremi, göz altı torba gidericisi, göz üstü kırışıklık düzelticisi, siyah nokta temizleyicisi derken cilt bakımı, günlük hayatın koşturmacası içinde fazla karmaşa ve meşakkatli bir iş hâline gelebiliyor.
Fakat pratik cilt bakımı önerileriyle “Ben de bakımlı olmak isterim ama üşeniyorum.” diyen tembeller bile sağlıklı ve canlı bir cilde kavuşabilirler. İşte o kavuşma için bilmeniz gerekenler:

Sivilcelerin Kökünü Limonla Kurutun

Travestilerin yapacağı ilk şey bir parça pamuğa birkaç damla limon damlatıp yüzünüze sürerek sivilcelerin tekrar o güzel yüzünüze uğramamalarını sağlayabilirsiniz.

Organik Bir Yumurta da Cildiniz İçin Kırın

İstanbul içinde organik yumurta nereden bulurum demeyin “Tembelsiniz” biliyoruz fakat kahvaltıda yiyecek için yumurta falan kırıyorsunuz değil mi arada? Omletiniz pişerken başka bir kaba extra bir yumurta daha kırın ve içine birkaç damla limon sıkarak karıştırın. Karışımı hiç beklemeden yüzünüze ve boynunuza sürün, cildiniz derlensin toparlansın.

Maden Sularını Dondurun ve Yüzünüze Sürün

Travesti Modeller Gece yatmadan önce buz kalıbını maden suyuyla doldurun. Sabah uyandığınızda donmuş maden suyu küplerini yüzünüzde gezdirerek güne başlayın. Hem cildiniz bununla birlikte kendiniz için mükemmel bir canlanma yöntemi.

Cildiniz de nebat Çayı İçsin birazcık

Model Arkadaşlar Bakın, meydana getirdiğiniz şeyden birden fazla verim almanızı sağlayacak bir öneri daha size: İçmek için hazırladığınız bitki çayı poşetini fincandan çıkarıp atmak yerine bir pamuğun üzerine koyun. Çayla yeterince ıslanan pamukla da yüzünüzü silin. Adaçayı, melisa, papatya, lavanta, biberiye, ne olursa. Gözenekleriniz de bitki çayı içsin, temizlensinler.

Oh Papatya, Yüzümün Hâline Bak!

Kuru papatyayı suda kaynatıp buharına yüzünüze tutarak ve papatya suyuna batırdığınız pamukla yüzünüzü silerek yüzünüzdeki kara lekeleri, yani siyah noktaları yok edebilirsiniz. Papatyayı kaynatmaya üşenenler poşet papatya çayı ile aynı işlemi yapabilirler.

Dudak Çatlaklarına Bal

Özellikle kışın kuru hava sebebiyle dudaklar çatlar. Bir parça balı dudağınıza çalarak dudaklarınızdaki çatlakları yok edebilirsiniz. İşin püf noktası ise balı yalamamak. Balı dudaklarınıza sürdükten 15 dakika sonrasında ılık suyla yıkamalısınız.

Evde Maske Hazırlamayı Gözünde Büyütenler İçin

Göz çevrenizde kırışıklıklar ve torbalar varsa, organik malzemelerle sıradan maskeler hazırlamaya bile üşeniyorsanız ve illa da “Gidip kozmetik mağazalarından krem alıp sürerim, bu iş burada sona erer.” diyorsanız retinol içerikli kremleri tercih etmelisiniz. Retinol içerikli kremler, A vitamini takviyesi sağlamış olduklarından pigment üretimine yardımcı olur, göz çevresinde kırışık ve poşet oluşumunu engellerler.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir