Toplumda Dışlanan Travestiler

Günümüz türkiyesinde iç içe yaşayan insanlar gün geçtikçe daha bir muhafazakar tavırlar sergilemeye başladı. oysa ki avrupada bu sorunlar çoktan aşılmış insanların din, dil, ırk, cinsiyet ayrımına bakılmamaktadır. fakat türkiye’ de toplumsal bilinçlendirme çöküş yaşayarak ayrımcılıklar başlamaktadır.

Bunlardan en büyük örneklerinden biri ise günümüzde eş cinsel olarak adlandırılan travestiler. toplumdan tamamen dışlanmaktadırlar. oysa cinsiyetçilik yapmak ülkemizde eskiden var olan değil yeni değişimler ile artık büyük sorunlar göstermektedir.

Gün geçtikçe artan travesti cinayetleri, gaspları, hırsızlıkları her gün daha da artmaktadır. toplumdan dışlanan eş cinsel gruplar ise artık kendi dünyalarını oluşturmaya başlamış kendi arkadaş çevreleri ile yaşamaya devam etmektedir.

Ülkemizde ki muhafazakar kesim istanbul ve ankara başta olmak üzere ülke genelinde yaşayan travestileri sadece sözde dışlayarak onları farklı dünyaların insanları gibi göstererek yaptıkları oyunlara kimse inanmaz oldu. çünkü araştırmalara baktığımız zaman bu tür de ki insanları cinsel tercihleri tavan yapan sapık zihniyetli kişiler oldukları ortaya çıkmaktadır.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir